Івано-Франківська обласна організація
Профспілки працівників освіти і науки України
76017 м. Івано-Франківськ, вул. Степана Бандери 10А
тел.факс (0342) 52-22-29
тел. (0342) 52-29-53
e-mail: prospilka_if@ukr.net

 
 
 
До відома профактиву
05.12.2014

 

Спрощений порядок спадкування нерухомого майна

Спрощений порядок спадкування нерухомого майнаПрезидент підписав Закон України від 20 жовтня 2014 року № 1709-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування», який спрощує процедуру оформлення спадщини та реєстрації прав на спадкування нерухоме майно.

Спрощення насамперед стосується мешканців сільських населених пунктів, які з набранням чинності цього Закону матимуть можливість оформити необхідні документи для прийняття спадщини за місцем проживання. Це забезпечується наданням повноважень уповноваженим особам відповідного органу місцевого самоврядування (голова, секретар сільської ради) щодо прийняття від спадкоємців заяв про прийняття спадщини та вчинення інших дій щодо оформлення спадщини.

Крім цього, Законом скасовується обов’язкова оцінка майна у випадках спадкування майна спадкоємцями першої та другої черги за законом (як за законом, так і за заповітом) і за правом представлення, а також при спадкуванні власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою.

Згідно із Законом відповідні зміни внесено до Цивільного кодексу України, Законів України «Про нотаріат», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».
Закон набирає чинності з 1 січня 2016 року.

Завантажити документ zakon-1709.doc [62 Kb] 

Юридичний відділ ЦК Профспілки
 
Категорія: Новини з профорганіцації
 
Переглядів 9721908
Профспілка працівників освіти і науки України © 2009-2013
розроблено Web Soft my site v.0.5