Івано-Франківська обласна організація
Профспілки працівників освіти і науки України
76017 м. Івано-Франківськ, вул. Степана Бандери 10А
тел.факс (0342) 52-22-29
тел. (0342) 52-29-53
e-mail: prospilka_if@ukr.net

 
 
 
До відома профактиву
19.12.2014

Звернення учасників мітингу протесту трудових колективів установ і закладів освіти Івано-Франківщини

до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів

Як стало відомо, Уряд України з метою економії коштів готує пропозиції до Верховної Ради України щодо внесення змін до ряду законодавчих актів, якими передбачено суттєве звуження багатьох соціальних гарантій працівників галузі. Такі його дії викликають глибоке обурення педагогічної громади міста. У період галопуючої інфляції, різкого зростання цін на продукти харчування, ліки, товари повсякденного попиту, комунальні послуги та погіршення на цьому фоні рівня життя освітян особливо цинічним є намагання Уряду зменшити розміри їх заробітної плати, яка й так є найнижчою в Європі, а також збільшити наповнюваність класів і груп та тижневе навчальне навантаження педагогічних працівників, що ще більше поглибить непросту ситуацію на ринку праці.

Освітяни Івано-Франківська категорично не сприймають антисоціальні перспективи про скасування гарантій фінансового забезпечення галузі, запровадження обов’язкового лише дев’ятирічного навчання, позбавлення студентів і учнів права на отримання стипендій та пільговий проїзд. Усе це призведе до порушення конституційного права дітей широких верств населення на отримання доступної якісної освіти, що може зумовити гуманітарну катастрофу.

Висловлюємо також обурення проти намірів підвищити пенсійний вік, збільшити страховий стаж, зокрема для призначення пенсій за вислугу років педагогічним працівникам, змінити порядок індексації доходів громадян, скасувати норми про відрахування коштів на оздоровлення, на охорону праці, звузити права територіальних громад приймати рішення про реорганізацію та ліквідацію загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів тощо.

Ми розуміємо, у якій складній соціально-економічній та політичній ситуації опинилася наша держава. І ми активно підтримуємо її наполегливу боротьбу за незалежність та європейський вибір.Однак вважаємо, що у влади є інші можливості наповнювати бюджет країни, зокрема через відновлення й розвиток виробництва, легалізацію тіньового бізнесу, посилення боротьби з  корупцією та ухилянням від сплати податків, збільшення оподаткування заможних верств населення, відлучення від освітянського бюджету багатьох паразитуючих структур. Вирішення державних проблем за рахунок працівників бюджетної сфери та інших незаможних громадян є неприпустимим.

Звертаємося до ПрезидентаУкраїни, Верховної Ради та її депутатів, Уряду України не допустити прийняття антисоціальних та протиконституційних законів, оскільки їх реалізація може спровокувати соціальний вибух.

Висловлюємо готовність освітян відстоювати свої права та соціально-економічні інтереси шляхом проведення передбачених законодавством масових заходів, аж до застосування крайнього засобу вирішення конфлікту – страйку.

 

Прийнято одноголосно 18 грудня 2014 р. на мітингу протесту працівників освіти Івано-Франківщини.

Категорія: Консультації
 
Переглядів 9721817
Профспілка працівників освіти і науки України © 2009-2013
розроблено Web Soft my site v.0.5