Івано-Франківська обласна організація
Профспілки працівників освіти і науки України
76017 м. Івано-Франківськ, вул. Степана Бандери 10А
тел.факс (0342) 52-22-29
тел. (0342) 52-29-53
e-mail: prospilka_if@ukr.net

 
 
 
До відома освітян
18.01.2018

Районна рада розподілила 500 тисяч на премії своїм працівникам тоді, коли є заборгованість по платах техпрацівникам, - голова Верховинської РДА

  Районна рада розподілила 500 тисяч на премії своїм працівникам тоді, коли є заборгованість по виплатах техпрацівникам, - голова Верховинської РДА

Результат пошуку зображень за запитом

 

На Прикарпатті бюджетники - досі не отримали зарплати за грудень. Це майже 20 мільйонів гривень. Чому виникла заборгованість і коли чиновники обіцяють виплатити гроші - з'ясовували журналісти.

У Головівській загальноосвітній школі, що на Верховиинщині, навчається трохи більше сотні учнів. Техпрацівниці розповідають, зарплата - мізерна. Та й ту затримують, - пишуть Версії з посиланням на Подробиці.  

"Не виплачують останнім часом, нема щоби виплачували, задержки є", - розповіла Олена Стусяк, техпрацівниця Головівської школи.
"Раніше давали завдатки до 15, і виплачувалася до кінця місця вся. А тепер взагалі не понятно. У свята нас лишили без грошей", - говорить Галина, техпрацівниця Головівської ЗОШ I-II ступенів.

Заборгованість із зарплати є тільки перед технічними працівниками - каже директор школи. Оскільки їх фінансують з місцевого бюджету. Педагоги ж отримують гроші вчасно - кошти для них надходять за рахунок державної субвенції. Правда, в районі є борги практично у всій соціальній сфері.

"Зараз за грудень місяць наші працівники не отримали ще повністю зарплату. Це у нас і медики, і бібліотекар, і решта весь технічий персонал. Нестача коштів в місцевому бюджеті, так сказано було", - повідомилв Парасковія Кіцнак, директор Головівської ЗОШ I-II ступенів.

На сьогодні заборгованість у Верховинському районі перед бюджетниками сягла майже семи мільйонів гривень. Керівництво району запевняє - самостійно розв'язати проблему не може, бракує коштів. Тому сподіваються на дотації від держави та області.

"Без допомоги держави таким районам гірським реально вижити неможливо. Потрібне формульне вирівняння, для гірських районів повинен бути спеціальний коефіцієнт", - пояснив Іван Шкіндюк, голова Верховинської районної ради.

А ось в райадміністрації запевняють - ситуація не стала б такою критичною, якби місцеві депутати не були такими марнотратними.

"Районна влада 500 тисяч закриває в грудні заробітних плат і матеріальних допомог при фонді заробітної плати 120 тисяч - які є. В три-чотири рази піднімати заробітну плату своїм людям, якщо не отримала культура", - обурився Олег Лютий, голова Верховинської РДА.

Проте, обласні чиновники розповідають: такі ж проблеми ще і в сусідньому - Косівському районі. Там не вистачає близько 10 мільйонів гривень.

"Якщо в Косівському районі виплата заробітньої плати за грудень місяць забезпечена в обсязі 50 відсотків, то у Верховинському тільки 20. Складається така ситуація по тій причині що по даних районах є велика розгалужена мережа бюджетних установ", - розповіла Ірина Мацькевич, директор департаменту фінансів Івано-Франківської ОДА.

Вирішити заборгованість із зарплати в Косівському районі - чиновники обіцяють наступного тижня. Кажуть, що знайшли кошти в районному бюджеті. А ось у Верховинському - ситуація складніша. Частково допомогти зголосилася область - майже три мільйони виділять. Решту проситимуть у держави.

 

Категорія: Головна
 
Переглядів 5804665
Профспілка працівників освіти і науки України © 2009-2013
розроблено Web Soft my site v.0.5