Івано-Франківська обласна організація
Профспілки працівників освіти і науки України
76017 м. Івано-Франківськ, вул. Степана Бандери 10А
тел.факс (0342) 52-22-29
тел. (0342) 52-29-53
e-mail: prospilka_if@ukr.net

 
 
 
До відома профактиву
22.11.2018

При перерозподілі освітньої субвенції Уряд знову знехтував потребами Калуша, Івано-Франківська та Коломиї

Дата публікації: 2018.11.22

Опубліковано розпорядження Кабінету міністрів України «Про перерозподіл обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році». Прийняття цього нормативно-правового акту спричинене дефіцитом освітньої субвенції та критичним станом виплат заробітних плат педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти в окремих містах та об’єднаних територіальних громадах.

Йдеться про громади Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Одеської, Сумської, Тернопільської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської областей, інформують «Вікна».

Загальний обсяг коштів освітньої субвенції, які перерозподіляються між деякими містами та ОТГ, збільшено на 170,2 млн гривень. Джерелами покриття таких видатків стали бюджети відповідних областей та окремих районів. Повний текст документа розташований за посиланням.

Коментуючи рішення Уряду, Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан відзначив:

«Асоціація міст України наполягає на розподілі залишків освітньої субвенції обласних бюджетів і категорично не підтримує перерозподіл за рахунок громад, які оптимізували мережу закладів освіти. АМУ і надалі лобіюватиме вирішення проблеми дефіциту освітньої субвенції у громадах, забезпечення оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та удосконалення формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами».

Ситуацію з розподілом освітньої субвенції в соцмережі прокоментував голова бюджетної комісії Калуської міської ради Юрій Тимків:

«20 млн — це та різниця, яку місто доплачує педагогам на зарплату, бо не вистачає субвенції... І знову Калуш поза розподілом... А загалом потреби освіти — це більше 120 млн гривень власних доходів міста...».

Несправедливим розподілом освітньої субвенції обурений і начальник управління освіти Коломийської міської ради Любомир Бордун, який звернувся до міністра науки та освіти Лілії Гриневич:

«Знову без Коломиї, Калуша та Івано-Франківська!
МОН офіційно визнає, що формула розподілу — недосконала, не враховано поділ класів на групи, індивідуальне навчання...
Але в нашій області міста Калуш, Коломия та Івано-Франківськ знову залишили з своїми проблемами наодинці!
Де справедливий підхід? Чи в Калуші, Коломиї, Івано-Франкіdську - вчителі мають бути без заробітної плати в листопаді-грудні місяці?
Відповідь проста — ваш бюджет це витримає! Але ви забуваєте, що заробітна плата вчителів — це повноваження держави! Замість того, щоб закінчити будівництво спортивного залу у НВК №9, створити кращі умови для НУШ: місто змушене було виділилити 10 млн грн на заробітну плату вчителям!Децентралізація, кажете? Гроші йдуть за дитиною! Не думаю».

Категорія: Головна
 
Переглядів 6743494
Профспілка працівників освіти і науки України © 2009-2013
розроблено Web Soft my site v.0.5