Івано-Франківська обласна організація
Профспілки працівників освіти і науки України
76017 м. Івано-Франківськ, вул. Степана Бандери 10А
тел.факс (0342) 52-22-29
тел. (0342) 52-29-53
e-mail: prospilka_if@ukr.net

 
 
 
До відома профактиву
10.07.2019

Учасники тристоронньої соціально-економічної ради обговорили проблеми заборгованостей

news-image
Погашення заборгованості з виплати заробітної плати – ще той головний біль учасників господарських відносин. Часом ані якісні договори, ані судові рішення не гарантують повернення боргів. Але ж кревні, чесно зароблені гроші нікому «дарувати» не хочеться. Тому варто знати нюанси виконавчого провадження та його прогалини, яких, на жаль, не так уже й мало.

За ініціативою обласної ради профспілки працівників харчової та переробної промисловості проблеми, пов’язані з примусовим стягнення коштів в ході виконавчого провадження,зокрема, на ДП «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів», обговорили учасники розширеного засідання виконкому обласної тристоронньої соціально-економічної ради за участю представників ради обласного об’єднання організацій роботодавців, ради роботодавців при обласному центрі зайнятості та контролюючих органів.

Так, Законом України «Про виконавче провадження» № 1404-VIII  від 02.06.2016 р. передбачено стягнення з боржника до Державного бюджету України виконавчого збору (ст. 27) за примусове виконання рішення органами державної виконавчої служби у розмірі 10 відсотків суми, що підлягає примусовому стягненню, поверненню, або вартості майна боржника, що підлягає передачі стягувану за виконавчим документом.

Вказана норма суперечить ст. 2 цього Закону щодо дотримання засад виконавчого провадження, а саме – верховенства права, законності, диспозитивності, справедливості, співмірності заходів примусового виконання рішень та обсягу вимог за рішеннями.

Як зазначили учасники заходу, виконавчий збір не входить в систему оподаткування, визначену Податковим кодексом України, яким встановлено обов’язкові податки, платежі та збори, не відноситься до витрат виконавчого провадження, які спрямовані на реалізацію судового рішення (ст. 42 ЗУ «Про виконавче провадження»), та негативно впливає на фінансовий та майновий стан боржника у виконавчому провадженні внаслідок покладення на нього додаткових зобов'язань перед бюджетом держави, не пов'язаних з реалізацією виконання судового рішення.

За підсумками засідання виконавчий комітет і рада обласного об’єднання організацій роботодавців констатували, що вказана норма є непрогресивною та такою, що потребує ініціювання внесення законодавчих змін.

Вирішено доручити Стороні роботодавців підготувати проект звернення до Міністерства юстиції України та Комітету з питань правової політики та правосуддя Верховної Ради України щодо внесення відповідних змін до Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VII, а також рекомендовано керівництву ДП «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» подати скарги до Конституційного суду про визнання ст. 27 Закону України «Про виконавче провадження» неконституційною.

image
image
image
10.07.2019 11:02
Категорія: Головна
 
Переглядів 7885475
Профспілка працівників освіти і науки України © 2009-2013
розроблено Web Soft my site v.0.5