Івано-Франківська обласна організація
Профспілки працівників освіти і науки України
76017 м. Івано-Франківськ, вул. Степана Бандери 10А
тел.факс (0342) 52-22-29
тел. (0342) 52-29-53
e-mail: prospilka_if@ukr.net

 
 
 
До відома профактиву
21.08.2019

 Звернення ЦК Профспілки до Міністерства освіти і науки України  

21.08.2019 № 02-5/407                                                                                          Міністерство освіти і науки України

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звертається з приводу постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки», проект якої розроблено Міністерством освіти і науки України з метою поетапної реалізації положень частини другої статті 61 Закону України «Про освіту» та частини другої статті 36 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Як зазначається на сайтах Кабінету Міністрів України та Міносвіти, відповідну постанову було прийнято на засіданні Уряду 10 липня 2019 року.

Зокрема на веб-порталах повідомляться, що Прем’єр-міністр України зазначив: «Ми сьогодні запропонували абсолютно нову систему оплати праці, яка буде стимулюючою і яка буде початком гарної системи винагороди для українського вчителя. Тобто це буде вже не питання єдиної тарифної сітки, де є багато прив’язок, які не дають нам вивести українського вчителя на достойний рівень оплати праці. Ми запропонуємо нову систему. Сьогодні Уряд її розгляне, і ми її ухвалимо. І це буде означити, що вже з січня 2020 року українськи вчителі отримають підвищення заробітної плати від 20 до 70 відсотків». Також зазначається, що доповідаючи це питання Міністр наголосила, що «особливий акцент буде зроблено на підвищення оплати праці молодих вчителів, дошкільників та майстрів виробничого навчання у закладах профосвіти. Ми створимо окремі умови оплати праці, які більше віддзеркалюють потреби освітньої системи в Україні. Керуючись цією метою та Законом «Про освіту», що був прийнятий 2017 року, ми вирішили прив’язку зробити для оплати праці вчителів до прожиткового мінімуму, який змінюється та віддзеркалює економічну ситуацію в країні».

Відповідні зауваження до проекту постанови було надано ЦК Профспілки в листах від 10.07.2019 Міністерству освіти і науки України № 02-5/352, Спільному представницькому органу об’єднань профспілок, представник якого був присутній на засіданні Уряду, № 02-7/353, а також до його доопрацьованої редакції - Кабінету Міністрів України в листах від 30.07.2019 № 02-5/377, а Міністерству освіти і науки України - № 02-5/378.

Однак, за час, що минув з 10 липня, станом на 21 серпня, прийняту Кабінетом Міністрів України постанову «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки» не оприлюднено. Така ситуація викликає великий негативний резонанс серед освітянської спільноти.

У зв’язку з зазначеним, ЦК Профспілки працівників освіти і науки України вимагає вжиття Міністерством освіти і науки відповідних заходів для оприлюднення Кабінетом Міністрів України зазначеної постанови та надання профспілці відповідної інформації для інформування профспілкової освітянської громадськості.

Голова Профспілки                                                                                  Г.Ф.Труханов

Категорія: Головна
 
Переглядів 8452038
Профспілка працівників освіти і науки України © 2009-2013
розроблено Web Soft my site v.0.5