Івано-Франківська обласна організація
Профспілки працівників освіти і науки України
76017 м. Івано-Франківськ, вул. Степана Бандери 10А
тел.факс (0342) 52-22-29
тел. (0342) 52-29-53
e-mail: prospilka_if@ukr.net

 
 
 
До відома освітян
23.08.2019

СПІЛЬНЕ ОБГОВОРЕННЯ РЕФОРМИ ОСВІТИ

 

Напередодні нового навчального року, 22 серпня, у залі готелю “Надія” відбулась серпнева конференція педагогічних працівників області. Тема цьогорічного зібрання – “Упровадження реформи Нової української школи на Прикарпатті: перші результати та завдання”.
Пленарне засідання проходило за участі Павла Хобзея, першого заступника Міністра освіти і науки України; Дениса Шмигаля, голови Івано-Франківської облдержадміністрації; Олександра Сича, голови Івано-Франківської обласної ради; Ігоря Пасічняка, заступника голови облдержадміністрації; Віктора Кімаковича, директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації; Юрія Черневого, директора Прикарпатського лісогосподарського коледжу, голови комісії з питань гуманітарної політики та свободи слова обласної ради; Ігоря Триніва, депутата Івано-Франківської обласної ради; Мирослава Габорака, голови обкому Профспілки працівників освіти і науки України; Романа Зуб’яка, ректора Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Серед запрошених були і керівники органів управління освітою райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад, закладів позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та навчальних закладів обласного підпорядкування (усього близько 150 осіб).
Голова Івано-Франківської облдержадміністрації Денис Шмигаль привітав освітян з початком навчального року наголосивши:
– Ми знаходимось на етапі реформ, зміни політичного ландшафту країни. Паралельно реформуються медицина, освіта, зокрема, працюємо в умовах Нової української школи. Упевнений, що такі перебудовчі процеси дадуть змогу в найближчі декілька років відчути позитивні зрушення, забезпечити визнання суспільством важливості і вагомості професії освітян.
У виступі Олександра Сича відчувалась подячність учителям за їхню нелегку працю:
– Нам не просто жити у час перемін. Нам доводиться виробляти стратегію, незалежну від змінного політичного класу та обраного державою курсу.
Я переконаний, що локомотивом нашого внутрішнього світу є освіта. А людина – це насамперед цінності. Саме вони об’єднають українців. Тому, навчаючи дітей, не забувайте плекати цінності.
Павло Хобзей, перший заступник Міністра освіти і науки України був одностайним з очільниками області у висловлених думках та ідеях. Так, він підкреслив:
– Одна людина дива не робить. Зміни – це питання солідарності і розуміння. Великим позитивом Івано-Франківщини є тісна співпраця департаменту освіти, науки та молодіжної політики і обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Тепер учителям потрібно працювати набагато більше, аніж раніше. Реформа відбудеться тоді, коли зміниться вчитель. А основним результатом Нової української школи є одночасні зміни вчителя та школи.
У ході конференції директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської облдержадміністрації Віктор Кімакович ознайомив присутніх із підсумками функціонування освітньої галузі 2018/2019 навчального року та пріоритетними напрямами розвитку освіти Івано-Франківщини у 2019/2020 навчальному році.
Також ішлось про роль розбудови системи забезпечення якості освіти в Україні; виклики освітньої реформи та завдання на новий навчальний рік; інструменти формування спроможної мережі закладів освіти в умовах реформи децентралізації; стандарти загальної середньої освіти в Новій українській школі; підсумки і завдання перепідготовки педагогічних працівників щодо роботи в умовах упровадження Нової української школи, інші актуальні питання розвитку освіти Прикарпаття.
Учасники зібрання познайомились із керівником новоствореного територіального органу Державної служби якості освіти України Галиною Микитюк. Про соціальні аспекти освіти в умовах її реформування розповів голова обкому Профспілки Мирослав Габорак.

Традиційно, як для цього свята, нагородили педагогічних працівників Обласною премією імені Івана Косика. Цьогоріч її отримали:
Володимир Козьменчук, начальник відділу освіти Косівської районної державної адміністрації;
Тарас Голей, завідувач дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 1 “Калинонька” Івано-Франківської міської ради;
Жанна Ковалюк, директор Печеніжинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Івано-Франківської обласної ради;
Валерій Ковтун, в. о. директора комунального вищого навчального закладу “Коломийський педагогічний коледж” Івано-Франківської обласної ради.

 

  •  
Категорія: Головна
 
Переглядів 8451862
Профспілка працівників освіти і науки України © 2009-2013
розроблено Web Soft my site v.0.5