«Я хотіла б запропонувати провести впродовж місяця низку зустрічей з керівником кожної з областей окремо, задля детального вивчення проблем освітньої галузі, зокрема й освітньої мережі шкіл. Це питання останніми роками стало одним з найважливіших у контексті підвищення заробітних плат для педагогічних працівників. У цьому ключі виникає необхідність у розробці модернізованої шкільної мережі й подання такої пропозиції до Кабінету міністрів України. Виконати це завдання ми можемо лише разом», - підкреслила, починаючи нараду Ганна Новосад.
Йшлося про загальний аналіз наявної мережі закладів освіти України, зокрема, й аналіз роботи шкіл опорної мережі та регіональні плани їх створення.
Обговорювали також доручення, які пов’язані з осучасненням старшої профільної школи, матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів освіти, зокрема, й надання пропозицій з утворення нових навчально-практичних центрів.
Також на нараді прозвучали пропозиції щодо перерозподілу коштів субвенції з Державного бюджету місцевим, які будуть використовуватися в освітній галузі у наступному році.
Під час наради Дмитро Романюк озвучив проблемне питання, яке стосується утворення Державної служби якості освіти України. У цьому контексті виступив з проханням підтримати та погодити внесення змін до розпорядження Кабінету міністрів України від 20.03.2019 року № 165 «Про передачу 2019 році деяких бюджетних призначень Міністерству освіти і науки України для державної служби якості освіти». Зазначені зміни дозволять здійснити погашення кредиторської заборгованості по заробітній платі у райдержадміністраціях та забезпечать її своєчасну виплату.
За підсумками наради у селекторному форматі керівникам облдержадміністрацій доручено взяти під особистий контроль проблемні ситуації, які є в освітній галузі областей, задля оцінки потенційних перспектив розвитку галузі, ризиків та вирішення проблемних питань.