Івано-Франківська обласна організація
Профспілки працівників освіти і науки України
76017 м. Івано-Франківськ, вул. Степана Бандери 10А
тел.факс (0342) 52-22-29
тел. (0342) 52-29-53
e-mail: prospilka_if@ukr.net

 
 
 
До відома профактиву
08.05.2020

Реальні доходи та зарплати українців впадуть через коронакризу, - прогноз НБУ

 
У квітні-червні 2020 року через кризу, спричинену пандемією коронавірусу, в Україні сповільниться зростання середньої заробітної плати

Такий прогноз наведено в Інфляційному звіті Національного банку України.

Уповільнення зростання, зазначено в документі, відбудеться як унаслідок повільного зростання зарплати, так і через зниження кількості зайнятих.

Так, за даними НБУ, у січні-лютому 2020 року середня номінальна заплата зростала високими темпами (16% р/р). Утім, вже в березні темпи її зростання знизилися до 12% р/р, а в окремих видах діяльності, вплив карантинних обмежень на які позначився найбільше - у готельно-ресторанному бізнесі, авіаційному транспорті, - навіть знизилася.

Також, за оцінками НБУ, карантинні обмеження, швидше за все, позначилися на неформально зайнятих працівниках (у 2019 році рівень неформальної зайнятості становив 21%).

Водночас, за прогнозами експертів, у ІІ кварталі 2020 року менші доходи від оплати праці будуть частково компенсовані збільшенням соціальних допомог.

“У ІІ кварталі 2020 року зростання оплати праці сповільниться як за рахунок повільнішого зростання середньої заробітної плати, так і за рахунок зниження кількості зайнятих. Однак заплановане розширення програм соціального захисту дасть змогу пом’якшити негативні наслідки кризи”, - йдеться в звіті.

У НБУ в цьому контексті нагадують про ухвалений закон для забезпечення соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусу. Він, зокрема, передбачає надання допомоги з часткового безробіття для працівників малих та середніх підприємств. Крім того, на період дії карантину і протягом місяця після його закінчення, збільшено мінімальний розмір допомоги по безробіттю, зазначають у Нацбанку.

Категорія: Офіційні документи
 
Переглядів 9721788
Профспілка працівників освіти і науки України © 2009-2013
розроблено Web Soft my site v.0.5